مشخصات لودر988B کاترپیلار

مشخصات لودر988B کاترپیلار

مشخصات و بررسي كامل لودر٩٨٨B كاترپيلار

لودر ٩٨٨ كاترپيلار يكي از محبوبترين لودر هاي شركت كاترپيلار كه در ايران طرفداران زيادي به خود را جلب كرده است ولي بي دليل نيست اين اتفاق و بايد گفت كه اين لودر واقعا شايستگي پر طرفدار بودن تا اين حد را دارد.

لودر 988کاترپیلار و مشخصات آن

تاریخچه

لودر ٩٨٨ از سال 1986 توسط كمپاني كاترپيلار شروع به توليد گرديد و تا به امروز توليد آن ادامه دارد و هنوز هم طرفداران پر و پا قرص خود را دارد اين لودر يكي از لودر هاي لارج در كمپاني كاترپيلار به حساب مياد كه برادر بزرگترش لودر٩٩٤ كاترپيلار ميشه كه هيولاي ماداگاسكار كاترپيلار لقب گرفته كه در مقاله اي مجزا به آن خواهيم پرداخت ولي ابتدا بيايد نگاهي به لودر ٩٨٨ بندازيم

مشخصات فنی لودر988 کاترپیلار

پاکت:

اين لودر به علت پاكت بزرگ قدرت و گشتاور زيادي كه داره بسيار محبوب ميباشد در بين معدن داران مخصوصا معادن سنگ ولي نا گفته نمونه كه در معادني كه سنگ نباشن پاكت اين لودر خيلي ميتونه مفيد باشه طوري كه با هر بارگيري چيزي حدود ٢٢ تن بار ميزنه يعني به راحتي ميتونه با چند بار بارگيري يك دامپتراك را پر كنه.

لودر988 کاترپیلار و قطعات لودر988

موتور لودر988:

اين لودر از يك موتور ٣٤٠٨ كاترپيلار نيرو ميگيره كه در مدل هاي بالا از موتور c18 كاترپيلار استفاده ميشه ولي در سري b موتور ٣٤٠٨ است و از پمپ هاي رديفي تغذيه ميكنه كه ميتونه ٢٧٩ كيلو وات توان توليد كنه و ١٨ ليتر ظرفيت اين موتور ٨ سيلندر است.

وزن کاری:

اين لودر ميتونه تا وزن 22/450 كيلوگرم يعني حدود٢٢/٥ تن را بدون به هم خوردن تعادل بلند كنه يعني چهارچرخ لودر روي زمين باشند ولي متاسفانه در بيشتر موارد راننده هاي معادن مخصوصا سنگ وقتي ميخواهند كوپ بلند كنند اصلا به اين موضوع توجه نميكنند و بيشتر از اين عدد. بار ميزنند كه خب صدمات زيادي به ديفرانسيل و گيربكس و قسمت كمرشكن لودر وارد ميكنه.

گیربکس لودر988 :

فاصله بين دو چرخ عقب ٣٥٢٠ ميلي متر است كه باعث بالا رفتن تعادل لودر در پستي و بلندي ها ميشه
لودر ٩٨٨ b از يك مخزن سوخت ٦٠٠ ليتري استفاده ميكنه تا به راحتي گازوئيل را به موتور برسونه
لودر ٩٨٨ b داراي چهار دنده جلو و چهار دنده عقب ميباشد و حداكثر سرعت ان٣٦/٢ كيلومتر بر ساعت در حركت جلو و ٤١.٤ در دنده عقب است.

سیستم هیدرولیک:

نسبت به سيستم قوي و مخزن هيدروليك ٢٥٠ ليتري اين لودر ٩/٣ ثانيه زمان لازم است تا جك هاي پاكت پر شوند و پاكت به بالا برسد.

مدلهای لودر988:

امروزه لودر هاي ٩٨٨ در انواع مختلفي در كشور ميباشد
اعم از
988B
988F
988F||
988G
988H
ولي اخرين و به روز ترين لودر سري ٩٨٨ سري k ميباشد كه در ايران هنوز وارد نشده است و اخرين سري كه h باشد هم به تعداد محدود در ايران است در سري b شما ميتوانيد لوازم يدكي  کاترپیلار ان را  از جمله کیت رینگ و بوش و پیستون وفور يافت كنيد در برند هاي مختلف اعم از اصلي و افتر ماركت و …. ولي در مدل هاي f و g لوازم كمتر پيدا ميشود ولي غير قابل يافتن هم نيستند

سري h كه به روز ترين است شايد كار را براي شما كمي سخت تر كند ولي اين براي فروشگاه تكنوكت كه بيش از ٥٠سال سابق دارد مشكلي نيست و شما ميتوانيد به راحتي با شماره گيري تلفن هاي ما لوازم اصلي و افتر ماركت را تهيه كنيد

فراموش نكنيد كه با گفتن اينكه از اين وبسايت ميايد ميتونيد تخفيف ويژه و هديه رايگان دريافت كنيد.

٠٩١٢٠٣١٩٧٣٧

Comments (2)

 1. رضا
  مه 24, 2021 at 5:44 ب.ظ

  توضیحات عالی بود سپاس

  • Ehs@n
   مه 25, 2021 at 10:15 ق.ظ

   ممنون از توجه شما

Leave a Comment

Your email address will not be published.